Vítejte na Brněnském kulturním rozcestníku

Hudba: Festivaly

O D K A Z Y

 • Přehled festivalů - Přehled letních hudebních open-air festivalů v ČR.

 • Concentus Moraviae - Mezinárodní hudební festival 13 měst.

 • Čarodějáles - 30. dubna 2010, Brno - Riviéra. Třetí ročník obzvláště vypečeného festivalu v Brně. Tři stage, více jak 50 kapel, bohatý program, soutěže, uvádí Pavel Anděl. Momentálně největší a v podstatě jediný brněnský hudební open air festival v tradičním termínu „pálení čarodějnic“, poslední dubnovou noc.

 • Festivaly Folk & Country - Přehled aktuálních festivalů Folk & Country.

 • Folkový oříšek - Festival akustických folkových kapel.

 • Ignis Brunensis - Brno - město uprostřed Evropy. Festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří 21.5. - 6.6.2010.

 • Majáles - Brněnský Majáles, pátek 7. 5. 2010 na Velodromu od 13:00 hod. Vyvrcholení studentských oslav na Velodromu a sousedním Faválu a oficiální afterparty na Flédě. Majáles není jen hudba, byť je jeho důležitou součástí. Zahrají zde kapely Ivan Mládek a Banjo Band, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Horkýže slíže, Kryštof, Support Lesbiens a další. Hlavním bodem programu je volba nového Krále Majálesu, které se tradičně účastní zástupci různých vysokých škol.

 • Mezinárodní hudební festival Brno - Mezinárodní hudební festival Brno byl založen v roce 1966, kdy činnost brněnských uměleckých institucí dostávala po letech tuhé izolace zase mezinárodní rozměr a otvírala Brno a jeho hudební život okolnímu světu. Původně několikadenní slavnost zahrnovala na přelomu léta a podzimu symfonické a komorní koncerty, sólové recitály a operní představení; během let se rozrostla do tří týdnů se dvěma desítkami každodenních aktivit. Ponechává si však po celou dobu svou tematičnost, zaměřenou každý rok na aktuální námět. Aktivity MHFB v roce 2010: 23. Expozice nové hudby (3. - 7. března 2010), 19. Velikonočního festivalu duchovní hudby (28. března - 11. dubna 2010), 15. Mezinárodní interpretační soutěž v oboru tuba (27. září – 2. října 2010), 45. MHFB – Moravský podzim (1. - 14. října 2010).

 • Moravský podzim - 45. Mezinárodní hudební festival Brno Moravský podzim 1. - 14. října 2010.

 • Velikonoční festival duchovní hudby - 19. Velikonoční festival duchovní hudby Brno 28. března – 11. dubna 2010. Devatenáctý ročník brněnského Velikonočního festivalu duchovní hudby mezi Květnou a Bílou nedělí je umístěn svými obvyklými šesti večery tentokrát do tří brněnských chrámů: tři koncerty (s velkými orchestry) zaznějí v katedrále na Petrově, dva v minoritském chrámu svatých Janů a jeden v Červeném kostele Jana Amose Komenského. Festival pořádá statutární město Brno pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Mons. Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského.

 • Vocal Fest Brno 2010 - První vokální festival v Brně, který se uskuteční od 19. do 22. května 2010 v zajímavých prostorách města Brna. Publikum bude mít možnost vyslechnout kvalitní a pestrý repertoár (zejména autoři Janáček, Martinů, Křížkovský, Foerster aj.) v provedení úspěšných vokálních souborů z České republiky. Vystoupí špičkové soubory QVOX, Pěvecký sbor Masarykovy univerzity a Pěvecké sdružení moravských učitelů s Lubomírem Mátlem.

 • Zámostí - Letní kulturní festival v Třebíči.


Na obsah - Informace - Kontakt - Reklama - Přidat odkaz - Vyhledat
Copyright © 1999 - 2012 Kulturavbrne.cz - Brněnský kulturní rozcestník.
Vytvořil Martin Michal. Všechna práva vyhrazena.