Vítejte na Brněnském kulturním rozcestníku

Hudba: Vážná a duchovní

O D K A Z Y

 • Concentus Moraviae - Mezinárodní hudební festival 13 měst.

 • Hudbaby - Volné sdružení skladatelek současné vážné hudby, absolventek třídy kompozice brnenské Jamu.

 • Hudební fakulta JAMU - Absolventské koncerty v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU v Brně.

 • Kaprál Václav - Brněnský skladatel a pedagog.

 • Kaprálová Vítězslava - Brněnská skladatelka a dirigentka.

 • Leoš Janáček - Nadace Leoše Janáčka v Brně.

 • Mezinárodní hudební festival Brno - Mezinárodní hudební festival Brno byl založen v roce 1966, kdy činnost brněnských uměleckých institucí dostávala po letech tuhé izolace zase mezinárodní rozměr a otvírala Brno a jeho hudební život okolnímu světu. Původně několikadenní slavnost zahrnovala na přelomu léta a podzimu symfonické a komorní koncerty, sólové recitály a operní představení; během let se rozrostla do tří týdnů se dvěma desítkami každodenních aktivit. Ponechává si však po celou dobu svou tematičnost, zaměřenou každý rok na aktuální námět. Aktivity MHFB v roce 2010: 23. Expozice nové hudby (3. - 7. března 2010), 19. Velikonočního festivalu duchovní hudby (28. března - 11. dubna 2010), 15. Mezinárodní interpretační soutěž v oboru tuba (27. září – 2. října 2010), 45. MHFB – Moravský podzim (1. - 14. října 2010).

 • Moravský podzim - 45. Mezinárodní hudební festival Brno Moravský podzim 1. - 14. října 2010.

 • Musica Da Camera Brno - Smíšený komorní pěvecký sbor z Brna zameřený na interpretaci hudby baroka a 20. století s důrazem na české autory těchto období. Informace o historii, současné činnosti i o aktuálním koncertním a nahrávacím plánu. Pořádané akce, projekty a koncerty.

 • Opera PLUS - Opera, balet, vážná hudba. Vše, co jste potřebovali vědět o opeře, baletu, vážné hudbě.

 • Státní filharmonie Brno - Orchestr v srdci Evropy, představuje se svými 110 hráči jeden z největších středoevropských orchestrů, jenž se rozsahem i úrovní svého působení řadí k velkým orchestrům pražským i k proslulým tělesům z nedaleké Vídně. Brněnská filharmonie hraje na festivalech a v koncertních síních celého světa. Vyniká nahrávkami v televizi, v rozhlase i na CD. Diskografie orchestru je po 53 letech studiové práce impozantně obsáhlá a zrcadlí jeho repertoárovou orientaci na tvorbu Leoše Janáčka a na hudbu dvacátého století.

 • Velikonoční festival duchovní hudby - 19. Velikonoční festival duchovní hudby Brno 28. března – 11. dubna 2010. Devatenáctý ročník brněnského Velikonočního festivalu duchovní hudby mezi Květnou a Bílou nedělí je umístěn svými obvyklými šesti večery tentokrát do tří brněnských chrámů: tři koncerty (s velkými orchestry) zaznějí v katedrále na Petrově, dva v minoritském chrámu svatých Janů a jeden v Červeném kostele Jana Amose Komenského. Festival pořádá statutární město Brno pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Mons. Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského.

 • Vocal Fest Brno 2010 - První vokální festival v Brně, který se uskuteční od 19. do 22. května 2010 v zajímavých prostorách města Brna. Publikum bude mít možnost vyslechnout kvalitní a pestrý repertoár (zejména autoři Janáček, Martinů, Křížkovský, Foerster aj.) v provedení úspěšných vokálních souborů z České republiky. Vystoupí špičkové soubory QVOX, Pěvecký sbor Masarykovy univerzity a Pěvecké sdružení moravských učitelů s Lubomírem Mátlem.


Na obsah - Informace - Kontakt - Reklama - Přidat odkaz - Vyhledat
Copyright © 1999 - 2012 Kulturavbrne.cz - Brněnský kulturní rozcestník.
Vytvořil Martin Michal. Všechna práva vyhrazena.